İzGaz Kaçak Gaz Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:34

İzGaz Kaçak Gaz Kullanma Cezası

Gebze ve Karamürsel ilçeleri de dâhil olmak üzere İzmit’in tüm ilçelerine kadar hizmet veren İzGaz, doğal gazı satmak, dağıtmak ve tesis kurma yetkilerine sahip olan bir kuruluştur. Tüm şehrin doğal gazla donatılmasına adeta katkıda bulunmuştur. Ayrıca kaçak ve usulsüz kullanım tespit çalışmalarında da oldukça ileri teknolojiler kullanmaktadır. İzGaz kaçak elektrik kullanma cezası olarak doğru tespitin ardından EPDK’nın yönetmeliğindeki yasal yaptırımları uygulamaktadır. Gerekli tebligatlar yapıldıktan sonra belirlenen sürede cezai yaptırım ödenmediğinde savcılığa suç duyurusunda bulunma yetkisini de her zaman elinde tutmaktadır.

İzGaz Kaçak Kullanım Bedeli

Diğer doğal gaz dağıtım firmalarında olduğu gibi İzGaz kaçak gaz kullanma cezası verirken öncelikle kaçak kullanılan gazın miktarına ve parasal değerine bakmaktadır. Bu verileri dikkate alarak ne kadar ödenmesi gerektiğini hesapladıktan sonra kaçak kullanım cezası olarak % 200 oranda artırım uygulamaktadır. Daha önceden kaçak kullanımdan aynı kişinin ceza almış olması durumunda tekerrür hükümleri uygulanarak ceza oranı % 300’e çıkarılmaktadır. Kaçak kullanımdan farklı olan usulsüz kullanımda ise gaz kapama ve açma bedelinin 3 katı ceza verilmektedir. Usulsüz kullanımda gazın başka aboneden boru ile çalınması gibi sorunlar olmayıp bozuk saatin bildirilmemesi, açılmaması gereken gazın açılıp kullanılması gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)