BUSKİ Kaçak Su Kullanım Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:41

BUSKİ Kaçak Su Kullanım Cezası

Kaçak su kullanımının azaltılması ve ilerleyen günlerde tamamen ortadan kaldırılması için en fazla ilerlemeyi BUSKİ yani Bursa Su ve Kanalizasyon İşleri başarmıştır. Kaçak su kullanımını % 65 seviyesinden % 25’li seviyelere çekmeyi başaran BUSKİ, bunu abonelerine bağlattığı akıllı sayaçlarla yapmıştır. Türk Telekom haberleşme teknolojilerini kullanarak akıllı sayaç üretilmesini sağlayan ve bu akıllı sayaçların kullanımını yaygınlaştıran BUSKİ, tüm su kullanımını anlık olarak merkezden takip edebilmekte, bu sayede BUSKİ kaçak su kullanım cezası için gerekli tespitleri hızlı ve güvenilir şekilde yapabilmektedir. Su işlerinin amacı ilk etapta % 20’lere kadar kaçak kullanımı düşürmektir.

BUSKİ Kaçak Su Kullanım Cezası Nedir?

Akıllı sayaçlar sayesinde kaçak su kullanımını daha hızlı ve daha güvenilir şekilde tespit edebilen BUSKİ kaçak su kullanım cezası kesme konusunda da sınır tanımamaktadır. Tespit ardından doğrudan cezalı kullanım bedeli hesaplanmakta ve 7 gün içinde ödenmesi için ve kaçak kullanımın sonlandırılması için tebligat verilmektedir. Bu süre içinde ödeme yapmayıp kaçak kullanımı durdurmayanlar hakkında savcılık kanalıyla dava açılmaktadır. Belirlenen ceza ise bu durumda 1 ile 3 yıl hapis cezası arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)