ESKİ Kaçak Su Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:42

ESKİ Kaçak Su Kullanma Cezası

Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi altında görev yapan ESKİ, tüm şehre köylerinden ilçelerine kadar su ve atıksu dağıtım işlemi yapmaktadır. Eskişehir’in farklı belediyecilik anlayışı ESKİ kaçak su kullanma cezası konusunda da açıkça görülmektedir. Su dağıtım hizmeti veren kuruluşlar genellikle ceza yaptırımı olarak alacakları fiyatları açık etmezken ESKİ, resmi web sitesinde açıkça ceza olarak yansıtılan paraları şeffaf şekilde ortaya koymuştur. Buna göre kesilecek cezalar net olarak aşağıda belirtilmiştir.

ESKİ Kaçak Su Bedeli Ne Kadar?

ESKİ kaçak su kullanma cezası yaptırımlar listesinde kaçak kullanım yapan kişilerden alınacak para cezaları açıkça ortaya koyulmuştur. Buna göre idarenin mühür koyduğu sayaçlara aparat takılması ya da mührün açılması durumunda 467 TL para cezası uygulanmaktadır. Kaçak kullanım yapmak için ESKİ’nin bağladığı sayaca zarar verilmesi durumunda bu 467 TL’lik para cezasına sayacın bedeli, ayrıca açma kapama bedeli ilave edilmektedir. Ayrıca kaçak su kullanma cezası her ne kadar 467 TL olsa da kaçak kullanılan suyun miktarı belirlenerek bu suyun parasal değeri de kişilerden tahsil edilmektedir. Son olarak kaçak su kullanımı bir inşaat yapımında kullanılıyorsa kullanılan suyun bedeli artı kaçak kullanma cezası olan 929 TL ceza verilen kişiden tahsil edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)