Seyir Halinde Cep Telefonu Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:44

Seyir Halinde Cep Telefonu Kullanma Cezası

Yapılan araştırmalarda seyir halindeyken sürücünün cep telefonu kullanması kaza yapma olasılığını 23 kat arttırmaktadır. Bu nedenle trafik cezaları içinde seyir halinde cep telefonu kullanma cezası bulunmaktadır. Cezalar yapılan eylemi engelleme konusunda her ne kadar caydırıcı olarak verilmekteyse de maalesef hala seyir halindeyken cep telefonu kullananların tüm sürücülere oranı yaklaşık % 25’tir. Bu oranın düşürülmesi için sürücülerin cep telefonu kullanması yasaklanmış ve belirli bir cezai yaptırıma tabi tutulmuştur.

Seyir Halinde Cep Telefonu Kullanma Cezası Ne Kadar?

Seyir halinde cep telefonu kullanma cezası 2018 yılında 108 TL ve 10 ceza puanına yükseltilmiştir. Cep telefonu kullandığı tespit edilen sürücülere bu ceza verilmekte ve erken ödemeleri durumunda para cezasında indirime gidilerek 81 TL’ye düşürülmektedir. Ceza puanı indirime tabi olmayıp 100 ceza puanı toplayan sürücülerin ehliyetleri ellerinden alınmaktadır. Bu nedenle trafik kurallarına dikkat etmek hem araç kullanmaya devam edebilmeniz, hem de can ve mal güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Erken ödeme indiriminden yararlanmanız için cezanın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde ödeme yapmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)