ASKİ Kaçak Su Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:40

ASKİ Kaçak Su Kullanma Cezası

Ankara Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı olarak kurulan ASKİ şebeke suyu ve atık su idaresi olarak Ankara ilinde hizmet vermektedir. Abonelerine şebeke suyu dağıtımı yapan ASKİ, kaçak su kullanımını tespit ederek cezai işlem uygulamakla da yükümlüdür. Suyun kaçak kullanılması sadece başka bir abonenin su sisteminden suyun boru yardımıyla çalınması şeklinde olmayıp abone olduğu halde sayaç kullanmamak da su kaçakçılığı suçuna girmektedir. Bu durumda kurum ASKİ kaçak su kullanma cezası uygulamakta ve gerekli durumlarda kişilere hırsızlık suçundan dava açabilmektedir.

ASKİ Kaçak Su Kullanım Bedeli

ASKİ kaçak su tespiti yaptığında çok fazla anlayış göstermeyen bir kuruluştur. Doğrudan yasal işlem yapmakta, sizlere yapmanız gerekenleri yönelterek yasal sürenin geçmesini beklemektedir. Bu yapılacak işlemler bu süre içinde yapılmadığında sayacınızı sökerek ya da kapatarak su dağıtımını kesmektedir. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunmaktadır. ASKİ kaçak su kullanım cezası olarak kaçak olarak kullanılan miktarına ceza bedelini de ekleyerek hesaplama yapmaktadır. Dava açıldıktan sonra suçlu bulunmanız sonucunda alacağınız ceza nitelikli hırsızlık kapsamına sokulabilmekte, ceza olarak 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilebilmektedir. Sadece hapis olmakla kalmamakta kamudan yararlanma hakkınız da elinizden alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)