ASAT Kaçak Su Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:41

ASAT Kaçak Su Kullanma Cezası

Antalya Su ve Atık Su İdaresi ASAT, kaçak su kullanımıyla mücadele kapsamında cezalandırma aşamasında nasıl bir yol izlediklerini açık bir şekilde abonelerine anlatmaktadır. Buna göre kaçak su kullandığı tespit edilen kişilere ASAT kaçak su kullanma cezası uygulanmakta ve kanuni işlem yapılarak hukuki tahkikat başlatılmaktadır. Su sayaçlarının kırık, mührü sökük, ters bağlanarak ve bozuk şekilde aldatmaya yönelik olarak kullanılması da kaçak su kullanmak olarak algılanacağı için sorunlu sayacı olan kişilerin ASAT’a başvurması, durumu bildirmesi ve tamirini yaptırması zorunludur.

ASAT Kaçak Su Kullanma Cezası Bedeli

ASAT ekipleri öncelikle kaçak su kullanıldığı tespit ettikleri yerde bunu fotoğraflarla belgelendirerek bir ihbarname hazırlamaktadır. Bu ihbarname kişiye tebliğ edilmektedir. ASAT kaçak su kullanma cezası sabit kullanım cezası ve kullanım miktarının %100 zamlı tarife üzerinden hesaplanmasıyla bulunmaktadır. Bu hesaplanılan miktarın belirli bir süre içinde ödenmesi ve doğru bir şekilde normal abonelik açılması istenmektedir. İstenilen yükümlülükleri yerine getirmeyenler ve kaçak su kullanmaya devam edenler için kamu davası açılarak haklarında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istenmektedir. Böyle durumlarla karşılaşan ve hapis cezasına çarptırılan abone sayısı oldukça fazladır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)