İzmirGaz Kaçak Gaz Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:33

İzmirGaz Kaçak Gaz Kullanma Cezası

İzmir’e tüm ilçeleriyle birlikte doğal gaz veren İzmirGaz, usulsüz ve kaçak doğal gaz kullanımının önlenmesi adına sürekli kontroller yapmaktadır. Kontroller sırasında kaçak gaz kullandığı tespit edilen kişiler ile usulsüz kullanım yapan abonelere cezai yaptırım uygulamaktadır. İzmirGaz kaçak gaz kullanma cezası eylemin yapısına göre değişmektedir. Tesisata müdahale ederek gazı alıp kendi işlerinde ücret ödemeden kullanması, başka bir aboneden gaz çekmesi kaçak gaz olarak adlandırılırken usulsüz kullanımda kar elde edilme amacı güdülmemektedir. Tespit sırasında bu hususlara dikkat edilmekte ceza uygulaması da ona göre yapılmaktadır.

İzmirGaz Kaçak Gaz Kullanma Cezası Nedir?

İzmirGaz kaçak gaz kullanma cezası vermeden önce doğru ve hızlı tespit çalışmaları yapmaktadır. Gazı kaçak yollarla ya da usulsüzce kullananlara cezai yaptırım uygulanmaktadır. Kaçak kullanılan miktar belirlendikten sonra bunun parasal değerine % 200 zam uygulanarak kişilerden tahsil edilmektedir. Eğer birden fazla sayıda kaçak kullanım tespiti yapılmış ve daha önce bu konuda ceza almışsa zam % 300 oranına çıkarılmaktadır. Usulsüz kullanımın tespit edildiği durumlardaysa kişiye açma kapama bedelinin 3 katı bir ceza uygulanmaktadır. Bu cezalar kişilere tebliğ edildikten sonra ve gerekli yükümlülüklere uyularak ödendiği takdirde yeniden abonelik açmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)