İGDAŞ Kaçak Gaz Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:33

İGDAŞ Kaçak Gaz Kullanma Cezası

Tüm elektrik ve su dağıtım işlemlerinde olduğu gibi doğal gazın dağıtımında da kaçak olayları meydana gelmektedir. Kaçak doğal gaz kullanmak suç olup doğal gaz firması kaçağın tespiti, süresi, kullanım miktarı, tahakkuk edilmesi ve ödeme yöntemlerini belirleyerek kaçak kullanım yapan kişiye cezai yaptırım uygulamaktadır. Örneğin İstanbul’da doğal gaz dağıtımı yapan İGDAŞ kaçak gaz kullanma cezası olarak zamlı tarife uygulaması yapmakta, kaçağın devam ettirilmesi durumunda savcılık makamlarına başvurarak dava açmaktadır.

İGDAŞ Kaçak Gaz Kullanma Cezası Bedeli

Öncelikle İGDAŞ ekipleri yaptığı kontroller sırasında kaçak kullanımı şüpheye mahal vermeyecek şekilde tespit etmektedir. Ardından kullanılan kaçak gazın miktarı ve süresi belirlenmektedir. Bu belirlenen miktarın parasal değeri hesaplandıktan sonra %200’ü kadar da üzerine ceza eklenmektedir. İGDAŞ kaçak gaz kullanma cezası verilmiş bir kişi bu eylemini ikinci kez tekrar ettiriyorsa bu kez İGDAŞ ceza oranını % 300 olarak uygulamaktadır. Ayrıca usulsüz bir gaz kullanımı yapılıyor ve bu İGDAŞ tarafından tespit edildiyse bu kez sayaç açma kapama bedelinin 3 katı kadar para cezası uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)