Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:02

Bir evin teknik problemlerinin giderilmesi için genellikle uzmanlardan yardım alınsa da evde bulunan bireyler de çeşitli yöntemlerle sorunları çözmeye çalışmaktadır. Bu problemlerin çözülmesi için bazen ilkel teknikler uygulanabilse de başarıya ulaşılabilmektedir. Ancak uygulanan teknikler her ne kadar başarılı olsa da tehlikelerin de göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Özellikle elektrik aksamına sahip olan ev eşyalarının tamir edilmesi ya da parçalarının değiştirilmesi sırasında gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemler alınmadığı taktirde kişiler ölümcül sonuçlarla karşılaşabilir. Ölümcül sonuçların ortaya çıkma ihtimali çok büyük olmasa da eşyaların zarar görme ihtimali ciddi derecede yüksektir. Bu durum da kişilerin maddi problemler yaşamasına sebep olabilir.

Avustralya, herhangi bir iş sırasında gereken önlemlerin alınması ve hiçbir insanın ya da eşyanın zarar görmemesi için garip kurallar uygulayan bir ülkedir. Bu garip kurallar bazen başka ülkelerden Avustralya’ya göçen kişiler için oldukça komik karşılanabilmektedir. Bu kurallardan en garip ve komik olanı elektrik teknisyeni olmayan kişilerin ampul değiştirmesinin yasak olmasıdır. Tahminlere göre Avustralya hükümeti bu kuralı koyarken insanların sağlığını düşünmenin yanında, doğabilecek problemler sonucunda meydana gelebilecek zararları da göz önünde bulundurmuştur. Halen daha yürürlükte olan yasa kapsamında, elektrik teknisyeni olmadan ampul değiştiren bir kişinin tespit edilmesi durumunda bu kişiler 10 dolar ceza ödemek zorundadır.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)