Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:02

Bir evin teknik problemlerinin giderilmesi için genellikle uzmanlardan yardım alınsa da evde bulunan bireyler de çeşitli yöntemlerle sorunları çözmeye çalışmaktadır. Bu problemlerin çözülmesi için bazen ilkel teknikler uygulanabilse de başarıya ulaşılabilmektedir. Ancak uygulanan teknikler her ne kadar başarılı olsa da tehlikelerin de göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Özellikle elektrik aksamına sahip olan ev eşyalarının tamir edilmesi ya da parçalarının değiştirilmesi sırasında gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemler alınmadığı taktirde kişiler ölümcül sonuçlarla karşılaşabilir. Ölümcül sonuçların ortaya çıkma ihtimali çok büyük olmasa da eşyaların zarar görme ihtimali ciddi derecede yüksektir. Bu durum da kişilerin maddi problemler yaşamasına sebep olabilir.

Avustralya, herhangi bir iş sırasında gereken önlemlerin alınması ve hiçbir insanın ya da eşyanın zarar görmemesi için garip kurallar uygulayan bir ülkedir. Bu garip kurallar bazen başka ülkelerden Avustralya’ya göçen kişiler için oldukça komik karşılanabilmektedir. Bu kurallardan en garip ve komik olanı elektrik teknisyeni olmayan kişilerin ampul değiştirmesinin yasak olmasıdır. Tahminlere göre Avustralya hükümeti bu kuralı koyarken insanların sağlığını düşünmenin yanında, doğabilecek problemler sonucunda meydana gelebilecek zararları da göz önünde bulundurmuştur. Halen daha yürürlükte olan yasa kapsamında, elektrik teknisyeni olmadan ampul değiştiren bir kişinin tespit edilmesi durumunda bu kişiler 10 dolar ceza ödemek zorundadır.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)