İtalya’da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:05

Her ülkenin kendi yazılı ve yazılı olmayan kuralları bulunmaktadır. Yazılı olmayan kurallar genellikle toplumdaki pek çok insan tarafından benimsenmiş, yapılması gereken ya da yapılmaması gereken davranışların kolaylıkla anlaşılmasını sağlamaktadır. Bu yazılı olmayan kurallar başka bir ülkeye giden kişileri oldukça şaşırtmaktadır. Bazı durumlarda da turistler istemedikleri durumlara düşmekte ve beklenmedik konuşmaların yaşanmasına sebep olabilmektedir. Beklenmedik durumların yaşanmasını önlemek için bazı devletler yazılı olmayan kuralların bir kısmı yazılı hale getirmiştir. Bu ülkelerden birine örnek olarak İtalya verilebilir.

İtalya’nın tüm şehirlerinde olmasa da Capri adasında ses çıkaran sandalet ya da terlik girmek yasak. Bu yasağı koyarken insanların ses çıkaran terliklere ve ayakkabılara olan tepkisi de göz önünde bulundurulmuş. Ada sakinlerinin turistlerin ve vatandaşların giydiği ses çıkaran terliklerden rahatsız olduğu ve bunun için imza toplatıldığı dahi tahmin ediliyor. Bu kuralın çiğnenmemesi için adaya gidecek olan turistlere konu hakkında bilgilendirme yapılıyor. Bu bilgilendirme sonrasında dahi ses çıkaran terlik giyen olursa ada polisi tarafından ceza kesiliyor. Kesilen cezanın miktarı ses çıkaran terlik ya da sandalet giyen insanların vatandaş olup olmamasına göre değişiyor. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen bu adada ses çıkarma özelliği olan terliklerin ve sandaletlerin giyilmemesi de bazen konforu düşüren durumlara yol açabiliyor. Ancak adadaki sakinlerin bu kuralı çok sevdiği şüphesiz.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)