İtalya’da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:05

Her ülkenin kendi yazılı ve yazılı olmayan kuralları bulunmaktadır. Yazılı olmayan kurallar genellikle toplumdaki pek çok insan tarafından benimsenmiş, yapılması gereken ya da yapılmaması gereken davranışların kolaylıkla anlaşılmasını sağlamaktadır. Bu yazılı olmayan kurallar başka bir ülkeye giden kişileri oldukça şaşırtmaktadır. Bazı durumlarda da turistler istemedikleri durumlara düşmekte ve beklenmedik konuşmaların yaşanmasına sebep olabilmektedir. Beklenmedik durumların yaşanmasını önlemek için bazı devletler yazılı olmayan kuralların bir kısmı yazılı hale getirmiştir. Bu ülkelerden birine örnek olarak İtalya verilebilir.

İtalya’nın tüm şehirlerinde olmasa da Capri adasında ses çıkaran sandalet ya da terlik girmek yasak. Bu yasağı koyarken insanların ses çıkaran terliklere ve ayakkabılara olan tepkisi de göz önünde bulundurulmuş. Ada sakinlerinin turistlerin ve vatandaşların giydiği ses çıkaran terliklerden rahatsız olduğu ve bunun için imza toplatıldığı dahi tahmin ediliyor. Bu kuralın çiğnenmemesi için adaya gidecek olan turistlere konu hakkında bilgilendirme yapılıyor. Bu bilgilendirme sonrasında dahi ses çıkaran terlik giyen olursa ada polisi tarafından ceza kesiliyor. Kesilen cezanın miktarı ses çıkaran terlik ya da sandalet giyen insanların vatandaş olup olmamasına göre değişiyor. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen bu adada ses çıkarma özelliği olan terliklerin ve sandaletlerin giyilmemesi de bazen konforu düşüren durumlara yol açabiliyor. Ancak adadaki sakinlerin bu kuralı çok sevdiği şüphesiz.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)