Winnie The Pooh Karakteri Çin’de Tamamen Yasaklandı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:14

Uzun yıllardan beri çeşitli ülkelerde filmlere, müziklere ve çizgi filmlere sansür uygulanmaktadır. Uygulanan bu sansürlerin en büyük sebebi, toplumdaki kişilerin değerlerine darbe vuracak öğelerin gözler önüne serilmesini engellemektir. Bu engellemeler bazı kitleler tarafından hoş karşılanmasa da toplumun genel kesimi tarafından kabul görmektedir. Özellikle çocukların izlediği filmlerde bulunan kötü alışkanlıkların filtrelenerek ekrana sunulması ya da sinemalarda yaş sınırı uygulanması çocukların sağlıklı bir gelişim dönemi yaşamasına katkıda bulunmaktadır. Ancak filmlere ya da çizgi filmlere uygulanan bazı yasaklar ve cezalar bu amaçtan sapmakta ve komik durumların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bunun en büyük örneklerinden biri de Çin’de Winnie The Pooh karakterinin yasaklanmasıdır.

Winnie The Pooh karakteri daha öncelerinde farklı ülkelerde çıplak bir ayı nitelendirilmesi yapılarak yasaklanmıştı. Ancak bu çizgi film karakterinin Çin’de yasaklanmasının sebebi tamamen farklı. Kesin bir dille belirtilen sebebe göre Winni The Pooh karakterinin yasaklanmasının sebebi Çin’in devlet başkanı olan Xi Jinping’e oldukça benzemesi. Yasağın gündeme gelmesine neden olan en büyük sebepler arasında, devlet başkanının yaptığı hareketlerin Winni The Pooh karakterine uyarlanması ve bu görüntülerin internete sunulması. Devlet başkanının komik duruma düşmesini engellemek için uygulanan bu yasağa göre ülkede Winnie The Pooh karakterini içeren her şey yasaklandı ve yasağa rağmen bu karakteri kullanmaya devam eden kişilere ceza yazıldı.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)