Winnie The Pooh Karakteri Çin’de Tamamen Yasaklandı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:14

Uzun yıllardan beri çeşitli ülkelerde filmlere, müziklere ve çizgi filmlere sansür uygulanmaktadır. Uygulanan bu sansürlerin en büyük sebebi, toplumdaki kişilerin değerlerine darbe vuracak öğelerin gözler önüne serilmesini engellemektir. Bu engellemeler bazı kitleler tarafından hoş karşılanmasa da toplumun genel kesimi tarafından kabul görmektedir. Özellikle çocukların izlediği filmlerde bulunan kötü alışkanlıkların filtrelenerek ekrana sunulması ya da sinemalarda yaş sınırı uygulanması çocukların sağlıklı bir gelişim dönemi yaşamasına katkıda bulunmaktadır. Ancak filmlere ya da çizgi filmlere uygulanan bazı yasaklar ve cezalar bu amaçtan sapmakta ve komik durumların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bunun en büyük örneklerinden biri de Çin’de Winnie The Pooh karakterinin yasaklanmasıdır.

Winnie The Pooh karakteri daha öncelerinde farklı ülkelerde çıplak bir ayı nitelendirilmesi yapılarak yasaklanmıştı. Ancak bu çizgi film karakterinin Çin’de yasaklanmasının sebebi tamamen farklı. Kesin bir dille belirtilen sebebe göre Winni The Pooh karakterinin yasaklanmasının sebebi Çin’in devlet başkanı olan Xi Jinping’e oldukça benzemesi. Yasağın gündeme gelmesine neden olan en büyük sebepler arasında, devlet başkanının yaptığı hareketlerin Winni The Pooh karakterine uyarlanması ve bu görüntülerin internete sunulması. Devlet başkanının komik duruma düşmesini engellemek için uygulanan bu yasağa göre ülkede Winnie The Pooh karakterini içeren her şey yasaklandı ve yasağa rağmen bu karakteri kullanmaya devam eden kişilere ceza yazıldı.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)