Singapur’da Sakız Çiğnemek Tamamen Yasak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:16

Her ülkenin kendi kuralları ve kendi yasası bulunmaktadır. Bu yasalarda yer alan kurallar ve cezalar, halkın yaşam biçimine, alışkanlıklarına, inançlarına ve yaşadığı olaylara göre değişiklik göstermektedir. Bazı ülkelerin halkın sağlığını ve huzurunu korumak için koyduğu kurallar çoğunlukta olsa da bazılarında da hükümetlerinin kendi çıkarını korumak için koyduğu yasaklar ve kurallar çoğunluktadır. Ancak bazı ülkelerde ise yöneticilerin koyduğu kurallar hem garip hem de komik olabilmektedir. Bu ülkelerden birine örnek olarak Singapur verilebilir.

Bir şehir devleti olan Singapur’da sakız çiğnemek kesinlikle yasaktır. Herhangi bir yerde sakız çiğnerken yakalanan kişilere de bu yasak kapsamında ceza kesilmektedir.  Bu kuralın neden koyulduğu hakkında halk arasında dolaşan birkaç söylenti bulunmaktadır. Bu söylentilerden ilkine göre ülkedeki kapsamlı metrolardan birinin ilk açılış gününde metro arızalanıyor. Arızalanan metroda yapılan çalışmalar sonucunda problemin, hassas bir aksama yapıştırılan sakız olduğu tespit ediliyor ve ülke yönetimi böyle olayların yaşanmasını ve devletin zarara girmesini önlemek için tüm ülkede sakız çiğnemeyi yasaklıyor. Bir diğer söylentiye göre ise, bu yasağın koyulma sebebi, Singapurlu vatandaşların sakız çiğnedikten sonra etrafa yapıştırması ve kirli bir görünüm oluşması. Söylentilerden bir diğeri ise devlet yöneticilerinden bir tanesinin koltuğunda yapıştırılmış bir sakız bulunması. Vatandaşlara bu yasağın sebebi sorulduğunda ise hiçbirinin net bir cevap verememesi de doğru bir sonuca ulaşılmasını imkansız kılıyor.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)