Singapur’da Sakız Çiğnemek Tamamen Yasak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:16

Her ülkenin kendi kuralları ve kendi yasası bulunmaktadır. Bu yasalarda yer alan kurallar ve cezalar, halkın yaşam biçimine, alışkanlıklarına, inançlarına ve yaşadığı olaylara göre değişiklik göstermektedir. Bazı ülkelerin halkın sağlığını ve huzurunu korumak için koyduğu kurallar çoğunlukta olsa da bazılarında da hükümetlerinin kendi çıkarını korumak için koyduğu yasaklar ve kurallar çoğunluktadır. Ancak bazı ülkelerde ise yöneticilerin koyduğu kurallar hem garip hem de komik olabilmektedir. Bu ülkelerden birine örnek olarak Singapur verilebilir.

Bir şehir devleti olan Singapur’da sakız çiğnemek kesinlikle yasaktır. Herhangi bir yerde sakız çiğnerken yakalanan kişilere de bu yasak kapsamında ceza kesilmektedir.  Bu kuralın neden koyulduğu hakkında halk arasında dolaşan birkaç söylenti bulunmaktadır. Bu söylentilerden ilkine göre ülkedeki kapsamlı metrolardan birinin ilk açılış gününde metro arızalanıyor. Arızalanan metroda yapılan çalışmalar sonucunda problemin, hassas bir aksama yapıştırılan sakız olduğu tespit ediliyor ve ülke yönetimi böyle olayların yaşanmasını ve devletin zarara girmesini önlemek için tüm ülkede sakız çiğnemeyi yasaklıyor. Bir diğer söylentiye göre ise, bu yasağın koyulma sebebi, Singapurlu vatandaşların sakız çiğnedikten sonra etrafa yapıştırması ve kirli bir görünüm oluşması. Söylentilerden bir diğeri ise devlet yöneticilerinden bir tanesinin koltuğunda yapıştırılmış bir sakız bulunması. Vatandaşlara bu yasağın sebebi sorulduğunda ise hiçbirinin net bir cevap verememesi de doğru bir sonuca ulaşılmasını imkansız kılıyor.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)