Yere Tükürenler Ceza Ödüyor

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:18

Çevreyi temiz tutmak için koyulan kurallar genellikle insanların da sağlığına olumlu yönde etki etmektedir. Koyulan bu kuralların niteliği bulunulan ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Çünkü bazı ülkelerde koyulan kurallar diğer ülkelerde yetersiz kalmakta ve çevre sorunları yeterince çözülememektedir. Devletin koyduğu bu kurallara bağlı olarak hareket eden toplumlarda, genellikle insanlar daha sağlıklı ve huzurlu bir hayat yaşamaktadır. Ülkemizde de çevrenin temiz tutulabilmesi ve insanların sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için koyulan çeşitli kurallar vardır. Yasalara göre ülkemizde insanların trafikte ya da yolda giderken yere çöp atması ve dökmesi yasaklanmıştır. Bu yasaya aykırı hareket eden kişilere cezai işlem uygulanmaktadır. Ülkemizde bu tarz kurallar uygulansa da Fransa gibi bazı ülkelerde çevre kuralları adı altında garip ve komik yasalar yürürlüğe girebilmektedir.

Türkiye koyduğu ilginç kurallarla ve yasaklarla sık sık gündeme gelen ülkelerden birisidir. Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren yasaklardan birisi ise yere tükürmektir. Yasaya göre genç yaşlı fark etmeden her vatandaşın yere tükürmesi yasaktır. Bu yasak ortak alana sahip binaları da kapsamaktadır. Kuralın koyulma sebebi ilk olarak domuz gribinin yayılmasını önlemek olsa da çevrenin daha iyi görünebilmesini sağlamak için salgının bitmesinden sonra da kural yürürlükte kalmıştır. Yasaya göre emniyet güçleri tarafından yere tükürdüğü tespit edilen insanlara küçük bir miktarda para cezası yazılmaktadır.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)