Maça gitmeme Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:03

Mahkûm olunan cezanın yarısından bir katına kadar süreyle, belirli yerlere gitmekten veya belirli etkinlikleri yapmaktan yasaklanması seçenek yaptırımına karar verilmesi düzenlemesini içeren hükmüne dayanak alarak pek çok uyuşmazlıkta maça gitmeme cezası verildiği görülmüştür. Bunlara örnek olaylar ise aşağıda şu şekilde sıralanmıştır.

Erzurum’da yetkililer tarafından yapılan kontroller neticesinde kaçak elektrik kullandığı tespit edilen ve bunun sonucunda hakkında kaçak elektrik kullanma suçundan Asliye Ceza Mahkemesinde açılan dava neticesinde aldıkları 6 ay hapis cezası denetimli serbestlik hükümleri çerçevesinde seçenek yaptırımlara çevrilmiş ve Türk Ceza Kanunu’nun 50. Maddesi uyarınca maça gitmeme cezası verilmiştir.

Bursa’da futbol müsabakasında çıkan olaylara karışan sanıklar hakkında İl Spor Güvenlik Kurulu’nca 6 ay maça gitmeme ve idari para cezası verilmiştir.

Kayseri’de ise hakkında trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu gerekçesiyle hakkında Kayseri Sulh Ceza mahkemesinde yargılanan sanık 30 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Türk Ceza Kanunu’nun 50. Maddesi uyarınca söz konusu bu hapis cezası 2 ay süre ile Kayserispor maçlarına gitmeme cezasına çevrilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)