Ölmenin Bile Yasaklandığı Şehir Lanjaron

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:11

Demokratik ülkelerde koyulan kurallar ve yasaklar halkın daha konforlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmesi için yürürlüğe girmektedir. Bu kurallar ve yasakların uygulanması dahilinde tüm halkın mutlu olması ve tehlikesiz bir şekilde yaşaması mümkündür. Farklı halklardan insanların yaşadığı problemler değişiklik gösterdiği için o halkı yöneten hükümetlerin de koyduğu kurallar doğal olarak değişiklik göstermektedir. Hatta bazı ülkelerin şehirlerinde dahi koyulan yasaklar ve yasaklara bağlı olarak verilen cezalar farklılık göstermektedir. Bu tarz ülkelerde koyulan kuralların bazıları aşırı uç örneklere sahiptir. Bu üç örneklerden biri ise İspanya’nın kasabalarından biri olan Lanjaron’da ölmenin yasaklanmasıdır.

Yaklaşık yirmi yıl önce yürürlüğe giren yasak başlangıçta kasaba sakinleri tarafından şaka olarak nitelendirildi. Ancak belediye başkanı adada yaşayan dört bin iki yüz kişiye kendi imzasını taşıyan mektuplar gönderince kuralın yürürlüğe girdiği ve şaka olmadığı anlaşıldı. Bu yasağın koyulma sebebi başlangıçta açıklanmasa da gelen tepkiler üzerine belediye başkanı açıklama yapmak zorunda kaldı. Belediye başkanı, yaptığı açıklamada daha önceki yönetim yüzünden mezarlık sorununun ortaya çıktığını ve ölen insanların artık üst üste gömülmeye başlandığını belirtti. Yeni bir mezarlık alanı satın alınıncaya kadar ölmenin yasaklandığını yineleyen belediye başkanı en kısa süre içinde sorunu çözeceğini söylemişti. Ancak koyulan bu yasağa rağmen kuralın yürürlükte olduğu sürede 91 yaşındaki bir kasaba sakini hayatını kaybetti ve ailesine ceza kesildi.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)