Ölmenin Bile Yasaklandığı Şehir Lanjaron

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:11

Demokratik ülkelerde koyulan kurallar ve yasaklar halkın daha konforlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmesi için yürürlüğe girmektedir. Bu kurallar ve yasakların uygulanması dahilinde tüm halkın mutlu olması ve tehlikesiz bir şekilde yaşaması mümkündür. Farklı halklardan insanların yaşadığı problemler değişiklik gösterdiği için o halkı yöneten hükümetlerin de koyduğu kurallar doğal olarak değişiklik göstermektedir. Hatta bazı ülkelerin şehirlerinde dahi koyulan yasaklar ve yasaklara bağlı olarak verilen cezalar farklılık göstermektedir. Bu tarz ülkelerde koyulan kuralların bazıları aşırı uç örneklere sahiptir. Bu üç örneklerden biri ise İspanya’nın kasabalarından biri olan Lanjaron’da ölmenin yasaklanmasıdır.

Yaklaşık yirmi yıl önce yürürlüğe giren yasak başlangıçta kasaba sakinleri tarafından şaka olarak nitelendirildi. Ancak belediye başkanı adada yaşayan dört bin iki yüz kişiye kendi imzasını taşıyan mektuplar gönderince kuralın yürürlüğe girdiği ve şaka olmadığı anlaşıldı. Bu yasağın koyulma sebebi başlangıçta açıklanmasa da gelen tepkiler üzerine belediye başkanı açıklama yapmak zorunda kaldı. Belediye başkanı, yaptığı açıklamada daha önceki yönetim yüzünden mezarlık sorununun ortaya çıktığını ve ölen insanların artık üst üste gömülmeye başlandığını belirtti. Yeni bir mezarlık alanı satın alınıncaya kadar ölmenin yasaklandığını yineleyen belediye başkanı en kısa süre içinde sorunu çözeceğini söylemişti. Ancak koyulan bu yasağa rağmen kuralın yürürlükte olduğu sürede 91 yaşındaki bir kasaba sakini hayatını kaybetti ve ailesine ceza kesildi.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)