Milan’da Somurtanlara Ceza

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:09

Gülmek, şüphesiz her insanın ihtiyaç duyduğu bir duyguları belirtme eylemidir. Gülmenin gerçekleşebilmesi için insanların ya mutlu oldukları ya da komik buldukları bir olayın gerçekleşmesi veya düşüncenin zihinde belirmesi gerekmektedir. Gülümsemek de pek çok toplum tarafından bir kibarlık belirtisi olarak görülmektedir. Ülkemizde de insanlar alışveriş yaparken ya da birbirleriyle karşılaştıklarında gülümsemeyi bir hoşgörü ifadesi olarak görmektedir. Pek çok insan karşısındaki insanın gülümsemesini olumlu bulmakta, somurtmasını da bir kabalık belirtisi olarak görmektedir. Ülkemizde insanlar birbirlerinin duygu durumlarına karşı düşünceli davransa da bazı yerlerde durum çok farklıdır.

İtalya’nın Milan kenti de somurtmaya karşı insanların bakışının oldukça garip olduğu yerlerden biridir. İtalya’nın farklı şehirlerinde farklı kurallar uygulandığı bilinmektedir. Ülkenin en turistik yerlerinden biri olan Milan’da özellikle turistlerin çok garipsediği bir kural geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe girmiştir. Kurala göre insanların dışarıda bulunduğu sürece somurtması yasak. Bu yasağın geçerli olmadığı yerler arasında sadece cenazeler ve hastaneler bulunuyor. Onun dışındaki tüm yerlerde insanların gülümsemesi zorunlu kılınmış durumda. Milan polisi somurtan birine denk geldiği anda hemen ceza kesiyor. Milan’a gelen turistlere de sıklıkla aynı ceza uygulanıyor. Görünüşte insanların mutlu olmasını teşvik eden bir kural gibi dursa da kişilerin duygusal özelliklerini anlamada zorluk çıkartan garip bir zorunluluk olarak nitelendirmek mümkün. Milan vatandaşları her ne kadar bu kuraldan memnun olsa da bazı durumlarda insanların mutsuzluğunu daha da körükleyebiliyor.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)