Milan’da Somurtanlara Ceza

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:09

Gülmek, şüphesiz her insanın ihtiyaç duyduğu bir duyguları belirtme eylemidir. Gülmenin gerçekleşebilmesi için insanların ya mutlu oldukları ya da komik buldukları bir olayın gerçekleşmesi veya düşüncenin zihinde belirmesi gerekmektedir. Gülümsemek de pek çok toplum tarafından bir kibarlık belirtisi olarak görülmektedir. Ülkemizde de insanlar alışveriş yaparken ya da birbirleriyle karşılaştıklarında gülümsemeyi bir hoşgörü ifadesi olarak görmektedir. Pek çok insan karşısındaki insanın gülümsemesini olumlu bulmakta, somurtmasını da bir kabalık belirtisi olarak görmektedir. Ülkemizde insanlar birbirlerinin duygu durumlarına karşı düşünceli davransa da bazı yerlerde durum çok farklıdır.

İtalya’nın Milan kenti de somurtmaya karşı insanların bakışının oldukça garip olduğu yerlerden biridir. İtalya’nın farklı şehirlerinde farklı kurallar uygulandığı bilinmektedir. Ülkenin en turistik yerlerinden biri olan Milan’da özellikle turistlerin çok garipsediği bir kural geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe girmiştir. Kurala göre insanların dışarıda bulunduğu sürece somurtması yasak. Bu yasağın geçerli olmadığı yerler arasında sadece cenazeler ve hastaneler bulunuyor. Onun dışındaki tüm yerlerde insanların gülümsemesi zorunlu kılınmış durumda. Milan polisi somurtan birine denk geldiği anda hemen ceza kesiyor. Milan’a gelen turistlere de sıklıkla aynı ceza uygulanıyor. Görünüşte insanların mutlu olmasını teşvik eden bir kural gibi dursa da kişilerin duygusal özelliklerini anlamada zorluk çıkartan garip bir zorunluluk olarak nitelendirmek mümkün. Milan vatandaşları her ne kadar bu kuraldan memnun olsa da bazı durumlarda insanların mutsuzluğunu daha da körükleyebiliyor.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)