Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin’de Ceza Kesiliyor

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:04

Çin, dünyada nüfusu en fazla olan ülkelerden bir tanesidir. Buna bağlı olarak nüfusunu kontrol altına almak ve insanların ihtiyaçlarına yetişebilmek için çeşitli kurallar uygulamaktadır. Bu kurallar içerisinde en çok bilineni Çin vatandaşlarının birden fazla çocuk yapmasının yasak olmasıdır. Nüfusun kontrol edilebilir olmasını sağlamak için koyulan bu kural, hem ülkedeki kaynakların dengeli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlamakta, hem de insanların kolaylıkla iş bulabilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun dışında koyulan kurallardan bazıları insanların hayatlarını daha konforlu bir şekilde yaşamasına olanak sağlamakta ve devletin zora girmesini engellemektedir. Ancak bazı kurallar var ki hem garip hem de mantık sınırlarını zorlayacak seviyede.

Bilindiği üzere Çin, uzun süreden beri Tibet’te bulunan vatandaşlarını kontrol altına almak için çeşitli garip kurallar koyuyor. Bu garip kuralların koyulmasındaki en büyük etken tabii ki de Tibet’te yaşayan insanların dini. Yüzde seksenine yakını Budist olan ülkede bazı zamanlarda dini karışıklıklar çıkıyor ve bu karışıklıkların çözülebilmesi için Çin devletinin müdahale etmesi gerekiyor. Çin bu karışıklıkların ortaya çıkmasını engellemek ve Tibet’te düzeni sağlayabilmek için 2007 yılından beri oldukça absürt bir kural uyguluyor. Bu kurala göre Tibetli Budistler’in öldükten sonra Çin devletine haber vermeden reenkarne olması yasak. Devlete haber vermeden reenkarne olduğunu belirten kişilere ise para cezası kesiliyor.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)