Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin’de Ceza Kesiliyor

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:04

Çin, dünyada nüfusu en fazla olan ülkelerden bir tanesidir. Buna bağlı olarak nüfusunu kontrol altına almak ve insanların ihtiyaçlarına yetişebilmek için çeşitli kurallar uygulamaktadır. Bu kurallar içerisinde en çok bilineni Çin vatandaşlarının birden fazla çocuk yapmasının yasak olmasıdır. Nüfusun kontrol edilebilir olmasını sağlamak için koyulan bu kural, hem ülkedeki kaynakların dengeli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlamakta, hem de insanların kolaylıkla iş bulabilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun dışında koyulan kurallardan bazıları insanların hayatlarını daha konforlu bir şekilde yaşamasına olanak sağlamakta ve devletin zora girmesini engellemektedir. Ancak bazı kurallar var ki hem garip hem de mantık sınırlarını zorlayacak seviyede.

Bilindiği üzere Çin, uzun süreden beri Tibet’te bulunan vatandaşlarını kontrol altına almak için çeşitli garip kurallar koyuyor. Bu garip kuralların koyulmasındaki en büyük etken tabii ki de Tibet’te yaşayan insanların dini. Yüzde seksenine yakını Budist olan ülkede bazı zamanlarda dini karışıklıklar çıkıyor ve bu karışıklıkların çözülebilmesi için Çin devletinin müdahale etmesi gerekiyor. Çin bu karışıklıkların ortaya çıkmasını engellemek ve Tibet’te düzeni sağlayabilmek için 2007 yılından beri oldukça absürt bir kural uyguluyor. Bu kurala göre Tibetli Budistler’in öldükten sonra Çin devletine haber vermeden reenkarne olması yasak. Devlete haber vermeden reenkarne olduğunu belirten kişilere ise para cezası kesiliyor.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)