TREDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:29

TREDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Trakya Bölgesi’nde elektrik dağıtımı yapan TREDAŞ, 1 milyona sahip abonesine Tekirdağ, Kırklareli, Edirne illerinde hizmet sağlamaktadır. Elektrik dağıtımındaki ve TREDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası konusundaki oldukça yüksektir. Öyle ki, firma % 5,26’lık kayıp kaçak oranıyla, Türkiye’nin en az kaçak kullanım olan elektrik firmasıdır. Bunun en önemli nedeni akıllı sayaçlar kullanması ve denetimlerini oldukça sık ve yerinde bir şekilde yapmasıdır.

TREDAŞ Kaçak Kullanım Cezası Nedir?

Kaçak elektrik tespiti yapan TREDAŞ öncelikle kaçak kullanımın yapıldığı yere giderek hem tetkiklerde bulunmakta hem de kaçak konusunda oranın sakinini uyarmaktadır. Ancak bu kişi tüm uyarmalara rağmen kaçak kullanıma devam ettiği takdirde ihbarname yollanarak TREDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası kesmektedir. Bu ceza EPDK’nın belirlediği açma kapama bedelinin 5 katı kadar olsa da TREDAŞ meskenin konum ve türüne göre de bu ceza miktarını arttırma hakkını saklı tutmaktadır. Bu sayede de TREDAŞ kaçak kullanımla mücadelede oldukça başarılı olmuştur. Örneğin kocaman üretim tesisi kaçak elektrik kullanıyorsa ve bu kullanıma açma kapama bedelinin 5 katı ceza veriliyorsa caydırıcılığı kalmayacaktır. TREDAŞ mesken tipine göre cezayı belirleyerek herkes için caydırıcı olmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)