Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada’da Büyük Ceza

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:00

Bebekler şüphesiz evin neşesini artırmakta ve doğduğu anda hem annenin hem babanın hayatında büyük değişikliklere sebep olmaktadır. Bebek beklentisine sahip olan insanların çocukları doğduktan itibaren ailede büyük bir sevinç yaşanmaktadır. Çünkü hamilelik riskli olmakla birlikte her iki taraf için yorucu ve zahmetlidir. Bu yorgunluk ve zahmet bebek doğduktan sonra da katlanarak artmaktadır. Özellikle çocuk doğduktan sonraki ilk birkaç yıl anne ve baba pek çok önemli noktaya dikkat etmek zorundadır. Bu zorunluluklar yerine getirilmediği taktirde çocuklar hem geleceğinde hem de bulunduğu zaman dilimi içerisinde farklı problemlerle karşılaşabilir.

Annenin, babanın ve çocuğun açısından bir dönüm noktası olarak kabul edilen zamanlardan biri bebeğin ilk yürüdüğü andır. Bazı aileler çocuğun yürüyebilmesi için farklı teknikler kullanmakta ve bir an önce çocuğunun yürümesini istemektedir. Bu farklı tekniklerin uygulanması sırasında kullanılan araçlardan biri bebek yürütecidir. Bebek yürüteçleri her ne kadar masum görünse de Kanada hükümeti tarafından yasaklanmıştır. Kanada hükümeti, bebek yürüteçlerini yasaklamasının sebebi olarak, yürüteçlerin bebeklerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerini tehlikeye soktuğunu göstermiştir. Bebek yürüteçlerinin yasaklanmasına bağlı olarak ülkede çeşitli cezalar uygulanmaktadır. Kanada yasalarından elde edilen verilere göre bebek yürüteci kullanan anne ve babalara yüz bin doları bulan cezalar kesilebiliyor. Bunun yanında farklı durumlar göz önünde bulundurularak altı ay hapis cezası bile verilebiliyor.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)