Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada’da Büyük Ceza

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:00

Bebekler şüphesiz evin neşesini artırmakta ve doğduğu anda hem annenin hem babanın hayatında büyük değişikliklere sebep olmaktadır. Bebek beklentisine sahip olan insanların çocukları doğduktan itibaren ailede büyük bir sevinç yaşanmaktadır. Çünkü hamilelik riskli olmakla birlikte her iki taraf için yorucu ve zahmetlidir. Bu yorgunluk ve zahmet bebek doğduktan sonra da katlanarak artmaktadır. Özellikle çocuk doğduktan sonraki ilk birkaç yıl anne ve baba pek çok önemli noktaya dikkat etmek zorundadır. Bu zorunluluklar yerine getirilmediği taktirde çocuklar hem geleceğinde hem de bulunduğu zaman dilimi içerisinde farklı problemlerle karşılaşabilir.

Annenin, babanın ve çocuğun açısından bir dönüm noktası olarak kabul edilen zamanlardan biri bebeğin ilk yürüdüğü andır. Bazı aileler çocuğun yürüyebilmesi için farklı teknikler kullanmakta ve bir an önce çocuğunun yürümesini istemektedir. Bu farklı tekniklerin uygulanması sırasında kullanılan araçlardan biri bebek yürütecidir. Bebek yürüteçleri her ne kadar masum görünse de Kanada hükümeti tarafından yasaklanmıştır. Kanada hükümeti, bebek yürüteçlerini yasaklamasının sebebi olarak, yürüteçlerin bebeklerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerini tehlikeye soktuğunu göstermiştir. Bebek yürüteçlerinin yasaklanmasına bağlı olarak ülkede çeşitli cezalar uygulanmaktadır. Kanada yasalarından elde edilen verilere göre bebek yürüteci kullanan anne ve babalara yüz bin doları bulan cezalar kesilebiliyor. Bunun yanında farklı durumlar göz önünde bulundurularak altı ay hapis cezası bile verilebiliyor.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)