Başkent EDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:28

Başkent EDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Ankara’da elektrik dağıtımı yapan Başkent EDAŞ firması toplamda 7 ile ve 3 milyon 600 aboneye hizmet vermektedir. Başkent EDAŞ’ın elektrik dağıtımı yaptığı iller Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak’tır. Başken EDAŞ elektrik dağıtım firmasının kayıp kaçak oranı kalabalık bir bölgeye hizmet vermesine rağmen %7.90 oranında kalmıştır. Bu oran Türkiye sıralamasında aşağılarda yer almaktadır. Bu nedenle Başkent EDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası hususunda sağlam yaptırımları olan ve tespiti güzel yaparak önlemini alan bir firma olarak görülmektedir.

Başkent EDAŞ Kayıp Kaçak Bedeli

Başkent EDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası kapsamında doğru ve kullanıcının haklarını koruyucu bir şekilde tespit çalışması yapmaktadır. Kaçak kullanımı doğru şekilde tespit ettiğinden emin olduktan sona elektriği kesmekte, vakit kaybetmeden sayacı mühürlemekte ve savcılık kanalıyla suç duyurusunda bulunmaktadır. Suç duyurusunun ardından yapılan bilirkişi ve laboratuar incelemelerinde kişinin kaçak kullandığı tespit edilmesi durumunda eğer sayaca müdahale ile bu işlem gerçekleştirilmişse sayaç sökme takma tutanağı, laboratuar ölçümleri ile kaçak enerji gidişi tespit edilmişse kaçak tespit tutanağı düzenlenmektedir. Tutanaklarla belirlenen ceza bedellerinin ödenmesi şeklinde yaptırım uygulanmakla birlikte bazı durumlarda mahkeme hapis cezası da verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

019 Yılında Standart Dışı Plaka Kullananların Cezası Ne Kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza ne kadar (1) 2019 yılında Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye cezası (1) 2019 Yılında Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası ne kadar (1) arabada sigara içmenin cezası 2019 (1) araçta olması gerekli cezaları (1) araçta sigara içme cezası (1) araçta sigara içme cezası 2019 (1) araçta sigara içmenin cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar 2019 (1) Azami Yükü Aşmanın Cezası Ne Kadar? (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza (1) Kırmızı Işıkta Geçen Sürücüye ceza 2019 (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası (1) Park Yasağını İhlal Etmenin Cezası 2019 (1) Plakasız Kullananların Cezası (1) sahte plaka cezası (1) sahte plaka cezası 2019 (1) sahte plaka kullanmanın cezası (1) sahte plaka takmanın cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası 2019 (1) Standart Dışı Plaka Kullanma cezası ne kadar oldu? (1) takaograf cezaları (1) takograf - taksimetre bozuk (1) Takograf Bulundurmama Cezası (1) Takograf Bulundurmama Cezası 2019 (1) Takograf Kullanmama Cezası (1) Takograf Kullanmama Cezası 2019 (1) taksimetre (1) taksimetre açmama cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası (1) Tescilli Aracı Plakasız Kullananların Cezası 2019 (1) trafik kanunu 31.madde (1) trafikte yayaya yol vermeme cezası 2019 (1) yaya geçidinde yayaya yol vermeme cezası (1) yaya geçidinde yayaya yol vermemenin cezası (1) yayalara yol vermeme cezası (1) yayalara yol vermeme cezası 2019 (1) yayalara yol vermemenin cezası (1)