Başkent EDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:28

Başkent EDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Ankara’da elektrik dağıtımı yapan Başkent EDAŞ firması toplamda 7 ile ve 3 milyon 600 aboneye hizmet vermektedir. Başkent EDAŞ’ın elektrik dağıtımı yaptığı iller Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak’tır. Başken EDAŞ elektrik dağıtım firmasının kayıp kaçak oranı kalabalık bir bölgeye hizmet vermesine rağmen %7.90 oranında kalmıştır. Bu oran Türkiye sıralamasında aşağılarda yer almaktadır. Bu nedenle Başkent EDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası hususunda sağlam yaptırımları olan ve tespiti güzel yaparak önlemini alan bir firma olarak görülmektedir.

Başkent EDAŞ Kayıp Kaçak Bedeli

Başkent EDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası kapsamında doğru ve kullanıcının haklarını koruyucu bir şekilde tespit çalışması yapmaktadır. Kaçak kullanımı doğru şekilde tespit ettiğinden emin olduktan sona elektriği kesmekte, vakit kaybetmeden sayacı mühürlemekte ve savcılık kanalıyla suç duyurusunda bulunmaktadır. Suç duyurusunun ardından yapılan bilirkişi ve laboratuar incelemelerinde kişinin kaçak kullandığı tespit edilmesi durumunda eğer sayaca müdahale ile bu işlem gerçekleştirilmişse sayaç sökme takma tutanağı, laboratuar ölçümleri ile kaçak enerji gidişi tespit edilmişse kaçak tespit tutanağı düzenlenmektedir. Tutanaklarla belirlenen ceza bedellerinin ödenmesi şeklinde yaptırım uygulanmakla birlikte bazı durumlarda mahkeme hapis cezası da verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)