Başkent EDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:28

Başkent EDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Toplamda 2 şehre elektrik dağıtımı yapan Gediz EDAŞ, toplamda 2 milyon 600’e yakın abonesi bulunan bir firmadır. Hizmet verdiği iller İzmir ve Manisa olan bu firmanın kayıp kaçak oranı %9,94’tür. Kayıp kaçak oranı düşük iller arasında yer alan Gediz EDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası verme çalışmalarında doğru ve hızlı tespitin adresi olmuştur. Bu nedenle bu firmadan elektrik alan kişilerin bu cezaya maruz kalmamak için kesinlikle kaçak elektrik kullanmamaları daha yerinde bir davranıştır.

Gediz EDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Yaptırımı

Bilindiği gibi kaçak elektrik kullanma çok farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle Gediz EDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası fiilin ortaya çıkış şekline göre değişmektedir. Cezalandırma sırasında kaçak kullanım yapan kişinin sayacı sökülmekte, sökme takma bedeli alınmakta, ayrıca kayıp kaçak bedeli de yansıtılmaktadır. Gediz EDAŞ tespit ettiği kaçakçılık türüne göre bazı yükümlülüklerin yerine getirilmesini istemektedir. Bu yükümlülükler yerine getirilmediğinde savcılığa suç duyurusunda bulunarak kaçakçılık dava konusu edilmektedir. Bilindiği üzere kaçak elektrik TCK’ya göre bir hırsızlık suçudur ve bedeli hapis cezasıdır. Bu nedenle kaçak elektrik kullanımı bir an önce sonlandırılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)