BEDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:21

BEDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası

Uzun adı Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş olan BEDAŞ, yaklaşık İstanbul Avrupa yakasında 4 milyon 500 aboneye hizmet vermektedir. Kaçak kayıp kullanım bedeli oranı % 9,89 olan BEDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası konusunda sıkı takip ve tetkikler yapmaktadır. Bu nedenle denetimleri sıklaştırmakta, kaçak elektrik kullananları tespit etmesi durumunda ciddi cezai yaptırımlar uygulamaktadır.

Kaçak Elektrik Kullanma Cezası Nedir?

Kaçak elektrik kullanma kanunda karşılıksız yararlanma suçu olarak nitelendirilmekte ve hapis cezasıyla cezalandırılmaktadır. Ancak elektrik şirketleri sahte abonelik, abonelik almadan kablo çekerek kullanma, mühürlü saati açarak elektrik kullanma, başka birine kendi aboneliğinden elektrik verme şeklinde yapılan kaçakçılığa önce ihbarname verilmekte ve durumun düzeltilmesi istenmektedir. Buna uyulmadığı takdirde elektrik kesilmekte ve açma kapama bedelinin 5 katı kişiye yansıtılmaktadır. Eğer hala kişi suçu işlemeye devam ediyorsa BEDAŞ kaçak elektrik kullanma cezası için dava açmaktadır. Dava açıldıktan sonra verilecek ceza ise 3 yıla kadar hapis cezası yanında kaçak kullanılan enerji tüketiminin zamlı tarifeye göre hesaplanarak tahsil edilmesidir. Genellikle küçük şehirlerde yaptırımlar daha ağırdan alınmakla birlikte BEDAŞ bu konuda oldukça ciddi şekilde hareket etmektedir.

BEDAŞ Kaçak Elektrik Kullanma Cezası için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Gökhan  yorumladı. 17:16 - 07 / 02 / 2019:

    Bizim binamizda Superonline fiber internet kutusu bizim asansör elektriği kaçak baglandinini tespit ettik napmamiz lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)