Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019’da Ne Kadar Oldu?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:10

Trafik kuralları sürücülerin ve yayaların can ve mal kaybı yaşama ihtimalini minimuma indirilmektedir. Bu ihtimalin minimuma indirilmesinde yayaların ve sürücülerin payı büyüktür. Çünkü belirlenen kurallara uyulmadığı taktirde kazaların ve çeşitli kayıpların yaşanma ihtimali yükselmektedir. Kişilerin trafik kurallarına uymasını teşvik etmek için kamu spotları ve eğitimler verilse de kurallara uymayan insanlar olabilmektedir. Bu insanların da kurallara uyabilmesi için caydırıcı etmenler olması gerekmektedir. Bu caydırıcı etmenler trafik kanunu kapsamında belirlenen cezalardan meydana gelmektedir. Cezaların doğru bir şekilde uygulanabilmesi için mobese kameraları, trafik polisleri ve dronelardan yardım alınmaktadır. Mobese kameraları trafik polislerinin yetersiz kaldığı durumlarda devreye girmekte ve ihlallerin belirlenmesinde büyük başarı yakalanmasını sağlamaktadır. Özellikle iki şeritten oluşan yollarda trafik polislerinin kontrol etme olasılığı düştüğü için mobeselerden yardım alınmaktadır.

İki şeritten oluşan yollarda araçlar, bir şeritten farklı yöne, diğer şeritten ise onun ters istikametine doğru gitmek zorundadır. Bu düzenlemeye bağlı olarak bir aracın ters şeride girmeyi kesinlikte yasaktır. Çünkü bu durum hem araç sürücülerinin hem de karşıdan gelen araçta bulunan kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Ters şeritten gittiği tespit edilen araçların sürücülerine 1.240 Türk Lirası ceza kesilmektedir. Bu cezanın 15 gün içinde ödenmesi durumunda %25 ceza indirimine gidilmekte ve sürücü belirlenen miktarın dörtte üçünü ödemektedir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler

Abart Egzoz Takanların Cezası (1) Abart Egzoz Takanların Cezası 2019 (1) Abart Egzoz Takanların Cezası ne kadar (1) araba çalmak (1) babamdan gizli araba (1) Bebek Yürüteci Kullananlara Kanada'da Büyük Ceza (1) düğüne gitmeme (1) düğüne gitmeme cezası (1) düğüne gitmemek (1) düğüne gitmemek için bahane (1) düğüne gitmeme mesajları (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası (1) Elektrik Teknisyeni Olmadan Ampul Değiştirme Cezası ne kadar (1) emniyet kemeri takmama cezası (1) emniyet kemeri takmama cezası 2019 (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza (1) Haber Vermeden Reenkarne Olanlara Çin'de Ceza Kesiliyor (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Hurdaya Çıkan Araçla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) hız limiti aşma cezası 2019 (2) hız limitini aşma cezası (2) ilginç cezalar (9) izinsiz araba kaçırmak (1) Kaçak Elektrik (2) Kaçak Elektrik Cezası (2) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza (1) Kolombiya'da Dedikodu Yapanlara Kesilen Ceza ne kadar (1) konut dokunulmazlığı (1) Milan'da Somurtanlara Ceza (1) Milan'da Somurtanlara Kesilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza 2019 (1) Muayenesi Olmayan Araca Verilen Ceza ne kadar (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası (1) Muayene Sonucu Emniyetsiz Raporla Trafiğe Çıkma Cezası ne kadar (1) rüyada düğüne gitmemek (1) sevgilim düğüne gitmeme izin vermiyor (1) Spin ve Drift Tehlikeli Hareket Yapanlara ceza (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası 2019 (1) Ters Yönde Araç Kullanma Cezası ne kadar oldu (1) Ters Şerit Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza 2019 (1) Uyuşturucu Madde Kullanan Sürücülere Kesilen Ceza ne kadar (1) İtalya'da Ses Çıkartan Terlik Giyenlere Ceza Kesiliyor (1)